Foto: Christiaan Zielman

Initiatiefnemers Occupy Ede bezetten Middelpunt van Nederland

16-01-2012 15:05
9 reacties

LUNTEREN - De initiatiefnemers van Occupy Ede maakten zondagmiddag een uitstapje. Na het Doelenplein, de Molenstraat en het Zuidplein, bezetten de actievoerders zondagmiddag tijdelijk het geografische middelpunt van Nederland op De Goudsberg in Lunteren.

Occupy Ede werd bij het begin van de actie geconfronteerd met zeven plaatselijke tegenstanders. Door het aanbrengen van linten met het opschrift 'asbest' werd de omgeving geclaimd. Gekleed in beschermende kleding werd duidelijk gemaakt dat Occupy Ede op 'hun' stukje grond niet welkom was.

Na dit verschil van mening werd, naast de steen die het Middelpunt van Nederland aangeeft, een tent opgezet. Verder werd onder meer een tijdcapsule met wensen en uitleg over de huidige samenleving en een usb stick begraven.

In totaal telde de groep van Occupy 48 mensen. Vroeg in de middag begon de actie met de Mars der Bezinning. ,,We liepen van station Lunteren naar het middelpunt van Nederland. De deelnemers kwamen vanuit onder meer Ede, Den Haag, Amsterdam, Haarlem, Venlo en Barneveld. De belangstellenden waren vooral toevallige voorbijgangers, die vaak aandachtig bleven kijken en luisteren en soms zelfs meededen'', aldus een deelnemer.


Vlinderslag
Iedereen werd opgeroepen na te denken. ,,Terwijl er zo veel sombere en cynische berichten over Occupy in het nieuws komen, wordt het tijd om ons af te vragen: heeft het nog wel zin om door te gaan met Occupy? Soms zien we maar zo weinig verandering, zo weinig concreet resultaat. Maar zoals een vlinderslag aan de andere kant van de oceaan een storm kan veroorzaken, zo heeft de Occupy beweging een ongekende maatschappelijke impact. We zien niet altijd de reikwijdte van onze inspanningen - dat betekent niet dat het geen invloed heeft. Er wordt geschiedenis geschreven en we staan er midden in. Na een dag als vandaag, weten we het weer zeker: ja, het heeft zin om door te gaan met de bezetting.''

De actiedag heeft volgens de deelnemers bijgedragen aan 'het positieve gevoel dat zo broodnodig is om de bezetting vol te houden'. Ondanks de cynische en soms agressieve reacties die Occupyers wel eens krijgen, wordt Nederland nu al drie maanden bezet gehouden. ,,We houden de positieve attitude erin en de moed hoog. Op naar de volgende actie, op naar de volgende landelijke Occupy-dag, op naar de volgende drie maanden.''

Reacties

Louwrens op 15-01-2012 23:13

 Het woord 'bezetten' heeft een negatieve klank, dat sluit in mijn beleving precies aan bij Occupy: Een groep drammerige mensen die wel even zullen bepalen hoe de wereld in elkaar zit. 

D. Mol op 16-01-2012 14:15

@ Louwrens  Hoe denkt  u  erover dat er  veel meer "bezettingen " /"bezittingen"zijn door OA top managers, directeuren , U bent van HARTE  WELKOM  op de Parkweg  bij het Station Ede-Wageningen om samen koffie /thee te drinken  en van gedachten te wisselen.

Sjappie op 16-01-2012 19:46

 Zo klein werkschuw groepje: en nu weer aan het werk....
Dan kunnen jullie een waardevolle belastingbijdrage doen aan onze maatschappij zodat de bezuinigingen de mensen die het echt nodig hebben minder hard treffen.

Elite op 16-01-2012 22:01

Haha echt te grappig dat men nog steeds denkt dat we allemaal werkeloos zijn....
Pffffff.....zo vermoeiend, ik ga slapen want ik moet morgen gewoon weer vroeg op om te werken, vraag me zelfs af of ik deze week wel weekend heb.....Hmmmm Sjappie werk jij ook zo veel? Vooroordelen zijn leuk om te roepen maar zie de werkelijkheid eens een x in, weet zeker dat jij luier ben dan de gemiddelde occupy'er!

Marco op 16-01-2012 22:15

Kan dit werkschuwe volk a.u.b. niet gewoon in de grote stad rondhangen?  Wellicht vinden jullie daar meer draagvlak voor jullie 'standpunt' dan hier in Lunteren.
De gemiddelde Lunteraan is veel te nuchter voor die Occupy poppenkast. Denken die overgebleven hippies dat alles vanzelf komt aanwaaien ofzo? en waarom zien ze er zo onverzorgt uit? het is toch echt een bepaalt slag volk, en dat slag past niet in een dorp als Lunteren.
 Vgr Marco
 
 

Willem de Beuker op 16-01-2012 22:56

Een tijdcapsule met wensen en uitleg, over de huidige samenleving, namens welke bevolkingsgroepen is dit gedaan, we hebben namelijk 121 nationaliteiten  in Nederland (ongeveer dan) zo wie zo is het niet namens mij !
 
En de mars de bezinnig ?? kan me voorstellen dat de dwaze moeders in Argentinie zo iets doen om aandacht te vragen, En zijn de occupy's  nu tot bezinnig gekomen??
Heeft het nog zin om door te gaan word er gesteld, nou ik denk van niet, gewoon er mee stoppen, je kan  de wereld niet veranderen je kan de wereld economie niet naar je hand zetten, daar is iets meer voor nodig dan een paar occupy's die nog steeds denken  dit wel te kunnen, gewoon zonde van je tijd , misschien kan je beter in Den Haag gaan staan met je tentje bij de regeringsgebouwen en daar vragen om aandacht, want bij het middelpunt van Nederland gaat je dat zeker niet lukken 
 
En Meneer Mol, manager of directeuren  hebben ook hun rechten en plichten, en als ik uw  woorden zo les dan is het net of dat allemaal geld wolven zijn, en dat het allemaal hun schuld is, iedereen word beloond naar zijn eigen inzet, dus heeft de een meer dan de ander zo gaat het al van af het begin van het onstaan van deze aardkloot !
 
Misschien ff ter opheldering: In de bijbel staat dat de lieden in de wijngaard werden beloond voor hun inzet en zij kregen dan ook exstra zilverlingen, de andere die zich niet hadden in gezet werden niet  beloont voor hun werk en kregen niks exstra's, zo gaat het heden ten dage nog zo,dus is er nks veranderd, en occupy kan dit ook niet veranderen al zouden ze dat graag willen !

Lunteraan op 17-01-2012 09:32

Kan aan mijn calvinistische achtergrond liggen hoor maar; wat een vage gasten met vage ideetjes en lelijke kleren die geen moer bereiken. En al hadden ze een punt dan weten ze dat slecht te verkopen maar ja daar hebben ze ook moeite mee natuurlijk. Ik zeg knal er 30.000 eurotjes aan marketing tegenaan en wie weet.... Geloof best de meeste een baan hebben dan nog is dit zonde van hun energie. 
Dus jongens en meisjes allemaal ff lekker onder de douche, schone kleertjes aan en lekker alle energie de juiste richting op...

Elite op 17-01-2012 17:14

@ Marco & Lunteraan......Niets bereiken???????????
Sta er eens bij stil dat deze ludieke actie ook bedoeld was om ons Lunteren weer even als middelpunt centraal te krijgen, Amersfoort, Soest en Flevoland, ze claimen 'm allemaal te hebben...Maar voor ons blijft 't Lunteren ook al word dat bijna nooit meer ergens weergegeven, tot op zondag, in 24 uur meer dan 150 nieuwshits zonder dat we twitter ed meegerekend hebben, Lunteren is weer even het middelpunt van Nederland!
En Marco, lees m'n eerdere reactie, ik ben niet de enige, we werken allemaal, dat is niet van kleding of wat dan ook afhankelijk, daarnaast kunt u onze opleidingen ook niet vanaf de buitenkant aflezen, zo stom, dom en kortzichtig om dat niet in te zien.....misschien hebben we wel een hogere functie en werken we zelfs nog wel harder als u, het enige ware feit wat hier aan kleeft is dat we onze vrije tijd anders indelen dan u! Niet genoeg draagvlak voor ons standpunt in Lunteren? Toch vreemd dat het hoogtpunt van de dag 48 man telde die mee deed met onze discussie, hiervan waren slechts 20 man occupy'ers....denk toch echt dat je de gemiddelde Lunteraan niet goed kent......

Mevrouw D. Mol. op 17-01-2012 17:41

( korte opsomming van de beroepen die Occupy - Ede steunen) Zzp, er ,  2 Vrachtwagen chauffeurs, Receptionist, Veteraan , Balie medewerkster, Posbode, Bus chauffeur ,Mental Coach, Fultime  Moeder/ Oma,Eigenaar Glazerwassers bedrijf, Verpleegkundige,Winkel eigenaar van een zaak in Ede-Centrum, Dominee van een gemeenten uit  Ede, Oud eigenaar  van een groot bouw bedrijf  in  Ede, Huisarts  ,Studenten van De HAN  uit  Nijmegen , Studenten van de Universiteit  Wageningen en Nijmegen ,Winkel eigenaar s van de Parkweg , Eigenaar Cafe  Parkweg  en  in de Grote Straat Ede-Centrum, Directeur van meubel fabriek uit Culenborg,Scholieren van  de VMBO, Studenten van de Christelijke hoge school Kerkweg, Ik heb deze mensen nu in mijn gedachten (  er zijn vast nog meer  mensen die Occupy steunen en die ik niet heb benoemd)   , mensen die zich inzetten en/of  meedenken  hoe het anders moet voor  u  en de maatschappy. Dit  zijn " zomaar" beroepen , maar ACHTER  een beroep zit  een mens zoals  u  en ik . U bent van HARTE  WELKOM  op de Parkweg   Ede-Zuid.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.