
Groot Agteveld krijgt vorm
22-12-2011 10:18
0 reacties
ACHTERVELD - Wederom veel drukte en belangstelling was er voor de inloopavond over Groot Agteveld. De plannen voor nieuwbouw aan de zuidkant van Achterveld kennen inmiddels een bijna traditioneel terugkerende informatieavond.
door Arnoud J. Spaaij
De inloopavond werd dit keer gehouden in café De Hessenkar. En hoewel de belangstelling afgelopen woensdag wel minder was dan een jaar eerder, was die belangstelling niet minder geïnteresseerd. Wel viel op dat er een duidelijk minder uitbundige presentatie was. Dat werd deels verklaard, zoals gemeentelijk projectleider Mark ter Bals uitlegde, door de inmiddels ingevulde bouwideeën. Al eerder is geïnventariseerd welke architectonische stijl de Achtervelders mooi vinden en die presentatie bleef dus achterwege dit keer.
De totale invulling van de bouwfases is echter ook beduidend minder. Deels blijkt dit te komen door de overgang van de nieuw te bouwen wijk richting de Modderbeek. Die beek vormt een natuurlijke scheiding voor de bossen rondom de Asschatterweg en Postweg. De Modderbeek moet in de toekomst gemeanderd worden en de oevers zouden een natuurontwikkeling moeten ondergaan. Ter Bals verduidelijkte ook op dit punt dat het hele project zal gaan bijdragen aan deze authentieke natuurontwikkeling.
Nog vorig jaar gaf projectontwikkelaar Alliantie Ontwikkeling, in coöperatie met de Woningstichting Leusden en de gemeente Leusden, een folder uit waarin werd aangekondigd in het laatste kwartaal van 2011 te beginnen met de bouw van de eerste woningen. Daarvan is nog helemaal geen sprake. Volgens wethouder Joyce Oskam heel begrijpelijk: ,,We moeten de geldende procedure en inspraakperiode respecteren en op dit moment is het bestemmingsplan ter inzage. Zodra dit traject in het voorjaar van 2012 is afgerond kunnen we weer door naar de volgende fase.’’
Daarmee kon ze sceptici onder de aanwezige bezoekers niet helemaal tevreden stellen. Het project is uiteindelijk ontstaan uit de wens van Achterveld om een dorpsplein te krijgen op de plek waar nu nog altijd de voormalige veevoederfabriek staat. En hoewel de activiteiten al een generatie lang stilliggen kunnen de meeste Achtervelders zich de eerste aanleiding voor de gebiedsontwikkeling aan de zuidkant van Achterveld nog goed herinneren. Nog steeds is er echter een impasse. De huidige eigenaar van het voormalige coöperatiegebouw André de Vor heeft al meerdere keren plannen voor ontwikkeling van het gebied ingediend maar kan niet tot overeenstemming komen met de gemeente. Tot het moment dat dit wel lukt zal er pas werkelijk kunnen worden gebouwd.
Agenda Barneveldse Krant
25-05Afstemming woningbouw regio Food ... 25-05Auto's botsen op Scherpenzeelseweg ... 25-05Nieuw sportveld op Lijsterhof in ... 25-05'Korting ruim miljoen van de baan ... 25-05Alle ogen gericht op Voorthuizen 25-05Barneveld klaar voor 'Spelen' 25-05Barnevelder onderuit in Lunteren ... 25-05Caravanbrand op camping in Stroe 24-05Wateroverlast in regio Barneveld ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 25-05Agenda Barneveldse Krant 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 21-05Sportschool Helsdingen in Barneveld ...30 19-05Bestuurder minibike gewond bij ongeval ... 19-05Een nieuw stukje Barneveld vanuit ...1 23-05Vijf gewonden bij ongeval Wesselseweg ...1 19-05SDVB start nacompetitie sterk 19-05VVOP en Terschuur tegenover elkaar 22-05Flinke stijging faillissementen in ...1Meeste reacties
21-05Sportschool Helsdingen in Barneveld ...30 22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 24-05Provincie: 'Geen geld stoptrein Amersfoort ...1 23-05Kootwijkerbroek is drie picknicktafels ...1 21-05Unieke titel voor DWS een feit1 21-05270 shantyzangers in centrum Barneveld1 19-05Een nieuw stukje Barneveld vanuit ...1 22-05Flinke stijging faillissementen in ...1 23-05Vijf gewonden bij ongeval Wesselseweg ...1









