Naar fotobesteloverzicht >>    ( foto in winkelwagen)
Foto: Janus Visser/BDU
Dammers DV Voorthuizen genieten na
Door: Jurre Jochemsen | woensdag 10 maart 2010 11:23
VOORTHUIZEN - Het resultaat van de dammers van DVV ligt al een tijdje achter ons, maar de prestatie is er niet minder om. De Voorthuizenaren slaagden erin zich te handhaven op het allerhoogste niveau van Gelderland, de Hoofdklasse. Een gelijkspel tijdens de derby tegen DES Lunteren volstond. Tijd voor een terugblik met topscorer Erwin van Hierden (33). ,,Het was superspannend."
De dammers Jaap van Hierden sr. en jr., Henri van Hierden, Jan Bloemendal, Geert Jan van de Kuilen, Gert Pol, Aalt van de Kuilen en dus Erwin van Hierden kunnen terugkijken op een vrij stabiel jaar, hoewel het begin wat moeilijk was. Laatstgenoemde analyseert. ,,We startten het seizoen niet zo best en het was lange tijd onzeker of we ons lijf wel zouden redden. Door het punt tegen DES bleven we afhankelijk van de concurrentie. Wij speelden het begin van de week en moesten eigenlijk een paar dagen in spanning afwachten wat de rest deed. De eerste uitslag die binnenkwam was ongunstig, maar lopende de week werden de resultaten voor ons positief. Toen uiteindelijk duidelijk werd dat we ons zouden handhaven, was dat wel een hele opluchting. Feit is namelijk dat elke speler bij ons ambities heeft om zo hoog mogelijk te spelen. We zitten nu al vijf tot zes jaar in deze klasse en wij wilden koste wat kost onze positie handhaven. Het heeft uiteindelijk dus tot de laatste wedstrijd geduurd."
Van Hierden, in het dagelijks leven administrateur bij VDB Dienstverlening in Renswoude, vindt het wel speciaal om samen met broers Henri en Jaap en vader Jaap sr. te spelen. ,,Dat blijft inderdaad toch wel vrij bijzonder. Bij tegenstanders staan we dan ook niet te boek als DVV, maar als 'Van Hierden en co.' Dat is altijd wel leuk om te horen, we hebben blijkbaar wel naam gemaakt, haha. Ik ben dan ook al een groot aantal jaren lid. Op mijn negende begon ik hier al met dammen. Het blijft voor mij een prachtig spelletje. De combinatie om met een structuur van techniek, tactiek en vooruitdenken tot een oplossing te komen, maakt het voor mij tot een fantastische denksport. Mijn kwaliteit komt trouwens niet uit de boekjes. Mijn pure talent en ervaringen hebben me zo ver gebracht."
(Het complete artikel is te lezen in de Barneveldse Krant van woensdag 10 maart 2010)