Foto: Evita Kloostra/BDU

Vanaf april vooraf betaald parkeren bij Veluwehal Barneveld

08-02-2012 11:27
6 reacties

BARNEVELD - Op het parkeerterrein bij de Barneveldse Veluwehal wordt vanaf april betaald parkeren ingevoerd. Het wordt geen achteraf betaald parkeren, zoals eerder het plan was, maar vooraf betaald parkeren, met een parkeerautomaat. Volgens de gemeente is dat puur een kostenafweging.

Aanvankelijk was het plan om bij het parkeerterrein een parkeerinstallatie met slagbomen te plaatsen om er, in navolging van het Gowthorpeplein en het Torenplein, achteraf betaald parkeren in te voeren. Bij de aanleg van de in- en uitrit van het plein is daar ook al rekening mee gehouden. ,,Toch kiezen we nu voor vooraf betaald parkeren op dit plein”, stelt gemeentewoordvoerder Bertil Rebel. ,,Vanwege het grote verschil in kosten.” Een parkeerautomaat kost 10.000 euro, plus jaarlijks 900 euro aan onderhoud. Een parkeerinstallatie met slagboom kost 120.000 euro, plus jaarlijkse onderhoudskosten van 7500 euro per jaar. ,,Daar komt bij dat we verwachten dat de parkeerdruk en de bezettingsgraad op dit terrein, toch iets verder van het dorpscentrum af, minder groot zal zijn dan op bijvoorbeeld het Gowthorpeplein en het Torenplein”, zegt Rebel. ,,Omdat het terrein bij de Veluwehal met 85 parkeerplaatsen relatief klein is, vinden we de extra kosten voor achteraf betaald parkeren nu niet opwegen tegen de winst." Parkeren bij de Veluwehal kost straks 90 cent per uur.
(Lees meer hierover in de Barneveldse Krant van woensdag 8 februari 2012)

Reacties

kipje op 08-02-2012 12:36

Waarom is er enkele jaren geleden dan zoveel geld besteed aan het opnieuw inrichten van dit plein, waardoor er de helft minder parkeerplaatsen zijn overgebleven. Die tijdens evenementen altijd overvol staat. Nee een prettig vooruitzicht voor nieuwe evenementen, waar bezoekers steeds weer op hen horloge moet kijken of het kaartje niet verloopt!
En ook de Barneveldse Middenstand heeft geknockt woor meer parkeerplaatsen en achteraf parkeren. En in beide gevallen laat de politiek ze weer in de steek!
Of gratis of achteraf. Na mijn beleving slaan ze de plank weer volkomen mis. Weer een grote teleurstelling van onze politieke partijen...

FJ op 08-02-2012 15:14

Een miskleun van de eerste orde!!!
Waardeloos systeem, geen toegevoegde waarde voor het publiek dat gaat winkelen.
Zelfde stress als met parkeermeterpaal. Gehaast winkelen, want oh, oh, als ik maar niet te laat kom.
Gemeente waar zijn jullie mee bezig?

Sporter op 08-02-2012 17:01

Niet alleen voor de middenstand ook voor de sporters waarvoor de parkeerplaatsen oorspronkelijk bedoelt waren zijn de dupe... Heel erg handig vooraf betalen.. Misschien loopt het in de sportzaal wel allemaal uit en mag je even tijdens je wedstrijd een Time Out inlassen om een nieuw parkeerkaartje te kopen.... Handig gemeente Barneveld!

Rene op 08-02-2012 19:22

Zo onderhand is er dus bijna geen parkeerruimte meer in Barneveld waar er nog onbetaald parkeerd mag worden.
Waarom kan er al jaren onbetaald worden geparkeerd op het Smidsplein in Voorhuizen, zet daar ook maar eens parkeerautomaten neer. Naar mijn weten heeft Voorthuizen nog niet 1 betaalde parkeerplek. Ze klagen altijd dat zij achtergesteld worden bij Barneveld, nou laten we ze dan maar met gelijke (parkeer) munt terugbetalen.

Maria op 08-02-2012 21:03

@Rene, gelukkig heeft Voorthuizen minder aantrekkelijke winkels om te shoppen dan Barneveld, jippie! Dus geen melkkoe wat parkeren betreft. Gelukkig voor jou financiert Voorthuizen middels de toeristenbelasting zo ongeveer de hele gemeente Barneveld. Dat daar wat voor terug verwacht wordt (bv. een normale bibliotheek voor zowel kinderen als volwassenen) is logisch. Overigens ben je altijd welkom hoor, als je op het Smidsplein wilt parkeren. Koop elders niet, wat Voorthuizen u biedt!

tonson op 12-02-2012 18:31

Maria goed gesproken.
Nu eerst de begroting van de gemeente bestuderen voordat je nog meer onzin gaat vertellen.
Maar Voorthuizen is wel een prachtig dorp.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.